نتایج جستجو برای عبارت :

جنایت و مباهات

یحیى بن معاذ رحمه الله:
برای شخص توبه کننده فخر و سربلندی ای ست که هیچ فخر و مباهات دیگری با آن برابری نمی کند
(و آن عبارت است از=) خوشحالی الله نسبت به توبه اش...
‏قال یحیى بن معاذ رحمه الله:
( للتائب فخرٌ لا یعادله فخرٌ ~ فرحُ الله بتوبتهِ)
[ حلیة الأولیاء: ١٠/٥٩ ]
أَیُّها الفَاجِرُ جَهْلاً بِالنَّسَبْ
إنما الناس لأم ولأب
ای گناهکاری که به نسب آبا و اجدادی جهل داری
همانا مردم از یک پدر و مادر اند
هل تراهم خلقوا من فضة
أم حدید أم نحاس أم ذهب
آیا آنها را (چنین) می بینی که از نقره
یا آهن و مس و طلا خلق شده اند؟
بل تراهم خلقوا من طینة
هَلْ سِوَى لَحْمٍ وعَظْمٍ وَعَصَبْ؟
بلکه آنها را (چنین) می بینی که از گِل سرشته شده اند
(در نتیجه) آیا چیزی جز گوشت و استخوان و عصب اند؟
إنما الفخر لعقلٍ ثابتٍ
وَحَیَاءٍ وَعَفَاف
مصطفی روشنی - یکی از مسائلی که حین مطالعه ی بیانیه مرا به خود مشغول کرد، میزان آشنایی،ایمان و باورمندی ومباهات ما ها به برخی عناوینی است که در بیانیه اشاره شده است. به این عبارات از بیانیه دقت کنید:«کشور و ملّتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گران‌بها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورد دار در شتاب پیشرفتهای علمی، ر کورد دار در رسیدن به رتبه‌های با
یک دقیقه تامل:بخاطر سالهاى که در این دیار نفس کشیدم وبارها بعد
از اون بخاطر سفر به این خطه از سرزمینم بر خلاف تمام مستند نگاران
ودوستان که فقر این منطقه رو به رخ کشیدن که منکرش نمیشم اما نجابت وهوش
واستعداد وامیدى که در لحظه لحظه زندگى مردم این منطقه وجود داره برام
همیشه پر رنگتر از فقرى هست که بواسطه عوامل داخلى ویک عده سوءاستفاده گر
براین منطقه سایه افکنده، از نظر من ایران با تنوع اقوامى که در اون زندگى
میکنن ایرانه وتک تک اقوام ایرانى
کشور ایران با قدمتی بالغ بر چندین هزار سال، یکی از سرزمین‌هایی است که می‌توان از آن به عنوان مهد فرهنگ، تاریخ و تمدن بشری نام برد. بناهای متعدد و باشکوه تاریخی قد کشیده در جای‌جای این سرزمین کهن، همچون گوهری است تابناک که موجبات فخر و مباهات نسل امروز را فراهم کرده‌ است.
ادامه مطلب
1- شکستن نمازهای مستحبی حتی از روی اختیار جایز است.
2- زیاد کردن رکن (مانند رکوع) از روی سهو نمازهای مستحبی را باطل نمی کند.
3- در نماز مستحب شک میان رکعت اول و دوم، نماز را باطل نمی کند و نمازگزار می توان بنا بر هر کدام بگذارد.
4- نمازهای نافله را می شود نشسته خواند، ولی بهتر است که دو رکعت نماز نافله نشسته را یک رکعت حساب کند.
5- اگر نماز مستحب را کسی در وقتش نتوانست بخواند قضای آن را می تواند انجام دهد. طبق حدیث، خداوند به فرشتگان مباهات کرده و م
سرخپوستان امریکا در موقع حمله سفید پوستان به مراکز امریکا طلای بسیار داشتند و اهمیت چندانی برای آن قائل نبودند و در ازای مقداری غذا همه را به سفید پوستها می بخشیدند. 
می گویند اعرابی که مداین را غارت کردند نیز طلاهای به دست آمده را در بازار کوفه با نمک عوض می کردند و از این که در این معامله برد با آنها بوده است مباهات می نمودند .
 در سالهای 1338 و 1339 به ترتیب در حدود ده و هفده میلیون دلار طلا وارد ایران شده است . بد نیست بدانید که بانک ملی ایران در
گمنامی هنرمند هم بخشی از افسانه‌ی رمانتیک قرون‌وسطی بود .
جنبش رمانتیک در رابطه‌ی دوگانه‌ی متضادش با فردگرایی معاصر ، خلاقیت بی‌نام و نشان را بعنوان علامت ویژه‌ی عظمت ارائه می‌کند و با محبتی خاص روی سیمای راهبِ گمنام درنگ می‌کند که اثرش را تنها بخاطر جلال خداوند می‌آفرید ، در حجره‌ی تاریکش نهان می‌شد و شخصیت خویش را به‌هیچ می‌گرفت . ولی متأسفانه ، بلحاظ این نظریه‌ی رمانتیک ، در مواردی که نام هنرمندانِ روزگار قرون‌وسطی به ما رسیده
فکر میکنم اون جمله ای که خدا رو ازم راضی نگه میداشته همیشه، همین جمله بوده.
هیچ وقت نگفتم دختر بدی ام! 
احساس میکنم همین که همیشه گفتم: «من دختر خوبی ام، خواهش میکنم قبولم کن، حتی وقتی اشتباه کردم»
باعث شد که خدا واقعا قبولم کنه.

خدایا من رو همچنان قبولم کن! هرچند هنوزم رفتارم خوب نیست! هیچی ندارم که پیشت بیارم و به خوبیش مباهات کنم. هر چیز خوبی که دارم اونیه که تو به من دادی. 
خدایا کار خوب ندارم ولی تو من رو به من دادی، اون خوبه! 
باور کن من دخت
کامپوزیت و صنعت خودرو
امروزه به خاطر مزایایی که کامپوزیتها نسبت به فلزات دارند، توسعۀ زیادی پیدا کرده اند و صنعت کامپوزیت یکی از صنایع رو به رشد در عرصۀ مهندسی مواد است. از جمله میتوان به کاربرد قطعات کامپوزیتی در صنعت خودرو اشاره کرد. مهندس مباهات، مدیر عامل شرکت نورایستاپلاستیک، طی مصاحبهای با شبکۀ تحلیلگران تکنولوژی ایران، به طرح دیدگاههایی در این زمینه پرداخت که در زیر به برخی نکات مهم آن اشاره شده است: اکثر قطعاتی که در خودرو کاربرد
بیا تا قدر یکدیگر بدانیم / که تا ناگه ز یکدیگر نمانیم
بیا پیمان یاری بند یارا /درخت دوستی را بر نشانیم
مزن زخمه دلی را ، بازبانت / حدیث عشق ، خواندن میتوانیم
جهان داور نبخشیده ثباتی / مکن تکیه ، مسافرها درانیم
کهنسالی و خردی بی تفاوت / مگو حالا که ما خیلی جوانیم
یدک ، چون نام آدم را کشیدیم / ز حیوانی جدا باید بمانیم
چو باران باش ، بخشنده به هرجای / که ما هم جوهری از لامکانیم
اگر سنگی به راهی بود بردار / براین خصلت چو بوده ، جاودانیم
به خلق ما ، خدا ک
سلام گوگولی های هویج بستنی! خوبین مخاطبای قشنگم؟ دماغ هاتون چاغه؟ خب خدارو شکر (با لحن خاله شادونه)
چالش مذکور: زندگی به سبک دخترم/پسرم.
همونطور که در خطوط ابتدایی این پست همایونی ما مشاهده میکنید، قراره در مورد کارهایی حرف بزنیم که فکر میکنیم میتونیم برای بچه اینده مون انجام بدیم. 
+ اینجانب در پایان پست تاکید کردم که چه قدر با زاد و ولد مخالفم و اصلا نمیخوام این مورد رو نشر بدم. منتها اگه تا الان نفهمیدین بذارین اینجوری بگم که ( صدایش را یوا
فَلَا تُزَکُّوا أَنفُسَکُمْ؛ خویشتن را به پاکی و پیراستگی نستایید.نجم آیه ۳۲
فخر فروشی از میوه های مسموم خود بزرگ بینی است. در علم روانشناسی فخرفروشی نوعی اختلال روانی بشمار می آید، که تحت عنوان "اختلال روانی خودشیفته یا نارسیسم" و "اختلال روانی شخصیت نمایشی" طبقه بندی می شود. این افراد به دو دسته تقسیم می شوند.
ادامه مطلب
فَلَا تُزَکُّوا أَنفُسَکُمْ؛ خویشتن را به پاکی و پیراستگی نستایید.نجم آیه ۳۲
فخر فروشی از میوه های مسموم خود بزرگ بینی است. در علم روانشناسی فخرفروشی نوعی اختلال روانی بشمار می آید، که تحت عنوان "اختلال روانی خودشیفته یا نارسیسم" و "اختلال روانی شخصیت نمایشی" طبقه بندی می شود.
ادامه مطلب
فصل مهر فصل شکوفه ریزان گلبرگهای گل سرخ زندگی عالمانه و فرهیختگی برای همه جویندگان علم و دانش است فصل مهر فصل تندیس استمرار پایداری و استقامت برای جویندگی است.
چه شعف انگیز است نم نم بارش قطرات علم و دانش و طراوت نسیم روح انگیز  آن برای شکفتن غنچه های اندیشه ی انسانهای به انتظار نشسته در پگاه میلاد فصل علم و دانش چه زیباست فرارسیدن این فصل نورانی و حیات بخش که از گذشته های دور ، نیاکان ما با آمدنش ردای مباهات به تن می کردند و با نگاهی سرشار از
سوگند به نام دلربایشنور است وجود و ابتدایشبا خَلقِ حسن کرد مباهاتدر روز ازل، ذاتِ خدایشآنان که نوشتند کریمشما را بنویسند گدایشبخشید "سه بار" هرچه را داشتجانِ همه ی خلق فدایشحقاً که پسندِ قلب زهراستشد هرکه عزیزِ مجتبایشهستند تمام انبیا هممحتاج عطای دست هایشهم او شده راضی از خدا هم...حق بوده رضایش به رضایشچشمان حسین بر لب اوستوقتی حسن است مقدایشدر معرکه ی جمل که آمددیدند به شکل مرتضایشآن قدر رئوف است که می خورد...در پیشِ جذامیان غذایشآن مرد
بسم الله
یادداشت یک دوستقاتل در میانه‌ی دادگاه ایستاده بود و لبخند نفرت انگیزی بر لب داشت. می‌دانست قاضی و دادستان و بازپرس و... جرات محاکمه اش را ندارند. مقتول دختر خردسالی بود که بعد از کشته شدن، به آتش کشیده بود و باقی‌مانده‌ی جسدش را در آب ریخته بودند. مادرش ضجه می زد، پدرش اما خاموش بود و مات و مبهوت در و دیوار را نگاه می‌کرد. قاتل ادعا می‌کرد پشیمان نیست اما متاسف است. در عین حال همین را هم با خنده میگفت. او می‌گفت دختربچه را با یک شرور
٢٨/٢٨. عِدَّةٌ‌ مِنْ‌ أَصْحَابِنَا، عَنْ‌ أَحْمَدَ بْنِ‌ مُحَمَّدٍ، عَنْ‌ بَعْضِ‌ مَنْ‌ رَفَعَهُ‌:
عَنْ‌ أَبِی عَبْدِاللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «قَالَ‌ رَسُولُ‌ اللّٰهِ‌ صَلَّى اللَّهُ‌ عَلَیْهِ‌ وَ آلِهِ‌: إِذَا رَأَیْتُمُ‌ الرَّجُلَ‌ کَثِیرَ الصَّلَاةِ‌، کَثِیرَ الصِّیَامِ‌ (۱)، فَلَا تُبَاهُوا (۲) بِهِ‌ حَتّىٰ‌ تَنْظُرُوا کَیْفَ‌ عَقْلُهُ‌»(۳).

ترجمه:
٢٨/٢٨.چند نفر از اصحاب ما روایت کرده‌اند از احمد

خدیجه...یعنی کاشانه ایمان در تنگنای دوران
پروازش تلخ ترین حقیقتی است که امشب گلوی عالم را خواهد فشرد

پیامبررحمت در وصف این بانوی بزرگ فرمودند: ای خدیجه در حق خود جز نیکی گمان مبر که خداوند بزرگ بارها با ملائک خود به تو مباهات می کند
(منتهی الآمال، ص 247)

وفات حضرت خدیجه (س) کوثر جاری خلقت تسلیت باد
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی _ روز بیست و هشتم صفر ۹۸
سوگند به نام دلربایشنور است وجود و ابتدایشبا خَلقِ حسن کرد مباهاتدر روز ازل، ذاتِ خدایشآنان که نوشتند کریمشما را بنویسند گدایشبخشید "سه بار" هرچه را داشتجانِ همه ی خلق فدایشحقاً که پسندِ قلب زهراستشد هرکه عزیزِ مجتبایشهستند تمام انبیا هممحتاج عطای دست هایشهم او شده راضی از خدا هم...حق بوده رضایش به رضایشچشمان حسین بر لب اوستوقتی حسن است مقدایشدر معرکه ی جمل که آمددیدند به شک
«١٣٤»تِلْکَ‌ أُمَّةٌ‌ قَدْ خَلَتْ‌ لَها ما کَسَبَتْ‌ وَ لَکُمْ‌ ما کَسَبْتُمْ‌ وَ لا تُسْئَلُونَ‌ عَمّا کانُوا یَعْمَلُونَ‌ 
آنها امتى بودند که درگذشتند،دست آورد آنها مربوط‍‌ به خودشان و دست آورد شما نیز مربوط‍‌ به خودتان است و شما از آنچه آنان انجام داده‌اند،بازخواست نخواهید شد. نکته‌ها: 
یکى از اشتباهات بنى اسرائیل این بود که به نیاکان و پیشینیان خویش،بسیار مباهات و افتخار مى‌کردند و گمانشان این بود که اگر خودشان آلوده باشن
این لیلۀ قدر است که در حال شروع استماه است و درخشنده‌تر از صبح طلوع استدریاست و در شور قیام است و رکوع استآرامش طوفانی او عین خشوع استحوراست و سجاده‌اش از بال فرشته‌ستبا هر مَلَکی تحفه‌ای از باغ بهشت استیا فاطمه کیفَ اَصِفُ حُسنَ ثنائکتو قدری و روح همه حَلَّت بفنائکدر دست تو سررشتۀ تسبیح ملائکدر خانۀ تو گرم طواف‌اند یکایکآمد مَلَکی و خبر از عطر اذان دادگهوارۀ فرزند تو را باز تکان دادای آبروی مسجد و محراب و مناجات!مِهر تو شده مُهر قبولی

" ایثار و فداکاری "

رهبر معظم انقلاب درخصوص سردار سلیمانی فرمودند: ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند
یکی از صفت های زیبای اولیای الهی صفت #ایثار است . شهید قاسم سلیمانی همانطور که حضرت آقا فرمودند بارها و بارها جان خودشان را فدا کردند . بالاتر از جان هم داریم؟
♦️اهمیت و ارزش ایثار در جان، فراتر از ایثار در مال است. کمتر کسی است که حاضر شود زندگی دیگری را بر زندگی خود مقدم بدارد. حتی فرشتگانِ برجسته ای
1. عالم قبر شهید با عالم قبر سایرین اونقدر فرق داره که اینها رو میگه نگین میت بلکه زندگانی هستند روزی خور نزد پروردگارشان! (ولاتحسبن الذین قتلوا... )با اون که دیگران هم در دارا بودن اون عالم مشترکند(و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون)2. عالم آخرت و مجازاتهای اون رو میگن دقیقا انعکاس همین عالم و رفتار ما در این عالمه(پل صراط همون صراطی ست که انسان در زندگیش طی میکنهاگه اینجا پاش نلغزید اونجا هم نخواهد لغزید واگه اینجا افت وخیز داشت اونجا هم قطعا چنی
درباره کوفه

از سخنان آن حضرت علیه السّلام است در باره کوفه (و از ویران شدن آن و ظلم و جور ستمکاران که بعد از آن بزرگوار بر اهل آن وارد ساختند خبر مى ‏دهد):اى کوفه گویا ترا مى ‏بینم که (بر اثر آمد و رفت لشگرهاى گوناگون و پیش آمد هرج و مرج) کشیده مى ‏شوى مانند چرم عکاظىّ (که در وقت دبّاغى کش و واکش و مالش آن بسیار است و عکاظ اسم بازارى بوده در بیابانى میان نخله و طائف و عرب پیش از اسلام هر سال یک ماه در آنجا گرد آمده اشعار خوانده در حسب و نسب بر یکد
یه رفتار جالبی هم هستش که وقتی یه نفر می‌آد دربارۀ یه ویژگی فردی خوب یا بد صحبت می‌کنه، بخش قابل توجهی از مخاطب‌ها واکنش‌شون نسبت به اون صحبت اینه که خب خدا رو شکر من ـ و گاهی من و عزیزانم ـ هم این ویژگی خوب رو داریم (با ذکر مثال)، یا خب خدا رو شکر ما همچین ویژگی‌ بدی رو نداریم (باز هم با ذکر مثال) و در ادامه نسبت به بعضی از دارندگان اون ویژگی بد اظهار انزجار می‌کنن و نسبت به خودشون و دارندگان اون ویژگی خوب مباهات.
حالا فرقی هم نمی‌کنه این حرف
یه رفتار جالبی هم هستش که وقتی یه نفر می‌آد دربارۀ یه ویژگی فردی خوب یا بد صحبت می‌کنه، بخش قابل توجهی از مخاطب‌ها واکنش‌شون نسبت به اون صحبت اینه که خب خدا رو شکر من ـ و گاهی من و عزیزانم ـ هم این ویژگی خوب رو داریم (با ذکر مثال)، یا خب خدا رو شکر ما همچین ویژگی‌ بدی رو نداریم (باز هم با ذکر مثال) و در ادامه نسبت به بعضی از دارندگان اون ویژگی بد اظهار انزجار می‌کنن و نسبت به خودشون و دارندگان اون ویژگی خوب مباهات.
حالا فرقی هم نمی‌کنه این حرف
سلام، تا به حال حدیث شریف کساء را خوندید؟
آیا تا به حال به این فکر کردید که چه کسی داره این حدیث را روایت میکنه؟
آیا به این موضوع توجه کردید، اون کسی که این حدیث را داره بیان میکنه، صحبت بین خداوند و جبرئیل را میشنوه؟
بله، اون کسی که این حدیث شریف را روایت میکنه کسی نیست جز وجود نازنین صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (س).
فاطمه زهرایی(س) که مقامش از تمام انبیاء پیش از پیامبر اسلام (ص) بالاتر است، چرا که بدون واسطه سخنان خداوند متعال را می شنوه.
آیا
از دیشب فهمیده ام که باید "انچه هستم" را دوست بدارم، بپذیرم و دست از تلاش بیهوده برای تغییر شخصیتم برداشته ام.  
دیروز وسط رمان خواندنم، بلند شدم و ظرف ها را شستم. حالا مدتهاست ظرف شستن و خرید کردن باقی اهل خانه را قبول ندارم. بادنجان ها و کدو ها را سرخ کردم و از خودم متحیر ماندم! بیشتر از یک سال بود اشپزی نکرده بودم. خاطره اخرین بادنجان سرخ کردنم _ که لابد اولی اش هم بود_ مال روزهای دور بود: ان زمان هنوز در تلگرام گروه داشتم و سارا داشت یادم مید
هوالجمیل
غلام همت آن نازنینم - که کار خیر بی روی و ریا کرد
خدمات بی شائبه و بی چشمداشت و بدون کمک دولت در مشکلات و بحرانهای زیر:
سیل پلدختر
سیل شیراز
سیل خوزستان
سیل چابهار
مبارزه با کرونا در طول دوران قرنطینه در اسفند 98 و بهار 99 و تولید ماسک و ضدعفونی کردن معابر و ماشینها
کمکهای قابل توجه به مستمندان
کمک به تهیه جهیزیه زوجهای جوان
و راه اندازی موکب خدام الحسین در چندین اربعین در کاظمین و سامرا و جاده کربلا نجف
و.... و..... و...... و......
آنکس که باید ب
هوالجمیل
غلام همت آن نازنینم - که کار خیر بی روی و ریا کرد
خدمات بی شائبه و بی چشمداشت و بدون کمک دولت در مشکلات و بحرانهای زیر:
سیل پلدختر
سیل شیراز
سیل خوزستان
سیل چابهار
مبارزه با کرونا در طول دوران قرنطینه در اسفند 98 و بهار 99 و تولید ماسک و ضدعفونی کردن معابر و ماشینها
کمکهای قابل توجه به مستمندان
کمک به تهیه جهیزیه زوجهای جوان
و راه اندازی موکب خدام الحسین در چندین اربعین در کاظمین و سامرا و جاده کربلا نجف
و.... و..... و...... و......
آنکس که باید ب

عاصی و محتاجِ ترّحم شدم راهیِ بیت‌الکرمِ قم شدم   رد شدم از وحشتِ دشتِ کویر رد شدم از تشنگیِ گرمسیر   کیست که این‌گونه جلا می‌دهد بوی غریبیِ رضا می‌دهد   پاره‌ای از بارگهِ شاه طوس! فاطمه ای خواهر «شمس‌الشّموس»!   عمّه‌ی مظلومه‌ی «صاحب زمان»! روشنیِ نیمه‌شبِ جمکران!   از سفر سختِ کویر آمدم شاعر و رنجور و فقیر آمدم   اذنِ زیارت بده بانو! به من رو به تو کردم، بنما رو به من   اذنِ نمازم بده، بانویِ آب! روضه‌ی معصومیت آفتاب!   «شیعه» به نام ت

عاصی و محتاجِ ترّحم شدم راهیِ بیت‌الکرمِ قم شدم   رد شدم از وحشتِ دشتِ کویر رد شدم از تشنگیِ گرمسیر   کیست که این‌گونه جلا می‌دهد بوی غریبیِ رضا می‌دهد   پاره‌ای از بارگهِ شاه طوس! فاطمه ای خواهر «شمس‌الشّموس»!   عمّه‌ی مظلومه‌ی «صاحب زمان»! روشنیِ نیمه‌شبِ جمکران!   از سفر سختِ کویر آمدم شاعر و رنجور و فقیر آمدم   اذنِ زیارت بده بانو! به من رو به تو کردم، بنما رو به من   اذنِ نمازم بده، بانویِ آب! روضه‌ی معصومیت آفتاب!   «شیعه» به نام ت
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی غدیر ۹۸
گِل آدم و رد پای نجف
گِل نوح، از ناخدای نجف
گِل هود و صالح، فدای نجف
به جان همین انبیای نجف
منم عبد دولتسرای نجف

رسیدم به خیرِ کثیرِ غدیر
که بیعت کنم با امیر غدیر
موحد شدم از مسیر غدیر
به هر ذره ی حق نمای نجف
منم عبد دولتسرای نجف

قسیم است بین سعید و شقی
نرفته سرم زیر هر بیرقی
غدیریه خوانده علیَ النَّقی...
که باشم به زیر لوای نجف
منم عبد دولتسرای نجف

نمک گیر، از سفره ی حیدرم
علی رازقِ اول و آخر
دعای هشتم صحیفه ی سجادیه:
خیلی خوبه همه ی این بدی ها رو لیست کنیم،مرور کنیم و ببینیم کدوم یکی توی ما ریشه کرده؟؟؟
بار خدایا به تو پناه می آورم از طغیان آز،و تندی خشمو چیره گی حسد،و سستی صبر،و کمی قناعت،وبدی اخلاق،و زیاده روی در شهوت،و پافشاری در عصبیت،وپیروی هوا و هوس،و مخالفت با هدایت،و خواب غفلت،و کوشش بیشاز اندازه،و انتخاب باطل بر حق،و پافشاری برگناه،و کوچک شمردن معصیت،و بزرگ شمردن طاعت،و فخر و مباهات باثروتمندان،و تحقیر تهی دستان،و ک
                  الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمومنین و الائمة المعصومین علیهم السلام
                         مباهله مباهات شیعه 
             پس از دوسال برگزاری جشن مباهله امسال با برنامه ریزی بهتر ستادی تشکیل شد.
                            چندتا کارگروه تخصصی برای پیگیری و بهره وری بهتر...
                               کارگروه فضای مجازی رو هم به حقیر سپردند ...
یه سرچی کردیم و متاسفانه مثل خیلی از حوزه های دیگه محتوای دیجیتال با موضوع
جمعه بود و مابرای خریدخیابان گردی می کردیم...حوالی منزل یک شهیدکه هردو میشناسیمشو اول خریدمانصحبت از ایشان شد.اذان ظهر شده بودخرید را رها کردیم...مساجد بخاطر نماز جمعه،بسته بودبی تاب شده بودم، همسرم دلگرمم می‌کرد به اینکه نماز ظهر جمعه تا ساعتی هنوز اول وقت استولی بی تاب بودممسیرمان را کج کردیم سمت مسجد...به امید اینکه باز باشد....به این فکر کردم که چطور نماز نخوانده برای زندگی ام خرید کنمدر فکر برکت بودم...مسجد بسته بود...خداوندااگر تا عصر مس
سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (ع)

عید وصل دو لاله ی زیبا شد                              عید وصل
دو نور بی همتا شد

ذکر عشق تمامی مشتاقان              چون
احمد ،یا  علی(ع)، یا
زهرا(س) شد... 
اولین روز از ماه
حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت
فاطمه (س) است. آیاتی در قرآن وجود دارد که بر این اتفاق بزرگ تاریخ اسلام
دلالت می کنند. مناسبت های ماه ذی الحجهاولین
ر
رحلة حضرت خدیجه کبری بر شیعیان جهان تسلیت
شب است و بغض و سکوت و صدای گریه آب (رحمان نواز نی) 
شب دهم رمضان، غم، سایه اش را بر مکه گسترانده، لحظات از اندوه سرشارند، همگان سوگوار دل غمدیده پیامبرند، بر بالین همراه 25 ساله اش آرام گرفته و چهره رنجور عشقش را نظاره می کند، ستون خانه اش دیگر تاب نداشت، ملکه ی عرب اکنون دربستر مرگ غنوده است. 
او خدیجه کبری است، همنفس و انیس و مونس رسول ، بانویی که نقش بسزایی در پیشبرد اهداف و رسالت والای پیامبر ایفا کر
هر حق‌بینی که در توانایی‌های خود و داشته‌هایش بنگرد به درماندگی خود و دارایی‌هایش اقرار می‌کند.
هر پنداری که نشان از دوگانگی داشته باشد در آدمی
غرور می سازد. کسی که پیدایش ثروت را جدا از خدایش بداند سرگرم نماندنی‌ها می‌شود و
به سمت افزون‌خواهی کشیده می‌شود. انسانی که زایش اولادش را از خود بداند به قوم و
نژادش می‌بالد و به سوی تحکم و بیدادگری قدم بر می‌دارد. آنکه خلق دانش را از غیر
خدایش بداند به جهلش می‌نازد و کارمایه‌ی ویرانی طبیعت
وقتی عنوان فهمید علم را تنها در حقیقت بندگی می توان یافت پرسید: «حقیقت بندگی چیست؟»
حضرت فرمودند سه چیز است:
«(اوّل) آنکه بنده خدا خود را مالک آنچه خداوند به او داده نداند چون بندگان خدا مِلکی ندارند مال را مال خدا می بینند و هر جا که او دستور فرموده صرف می کنند.
(دوّم) آن که بنده برای خود تدبیری نیندیشد (یعنی برای خدا و به امر خدا کار کند و همه چیز را به او واگذارد)
(سوم) آن که تنها سرگرم و مشغول کارهایی باشد که خداوند به آن امر فرموده و از آن باز
به
گزارش روابط‌عمومی بازار بزرگ ایران، نشست سالانه هم‌اندیشی پیشکسوتان
ورزشی در کافه ورزش بازار بزرگ ایران برگزار شد. پیشکسوتان در حاشیه این
حضور از بخش‌های مختلف مجموعه بازدید کردند.
حسن
روشن ملی‌پوش سابق فوتبال کشور، وجود بازار بزرگ ایران را مایه مباهات
همگان نامید و گفت: من به کشورهای زیادی سفر کرده‌ام، در هیچ کجا این چنین
هنری ندیدم.
محمد
نصیری قهرمان سه دوره المپیک در رشته وزنه برداری هم تاکید کرد: بازار
بزرگ ایران سمبل ایران
وقتی عنوان فهمید علم را تنها در حقیقت بندگی می توان یافت پرسید: «حقیقت بندگی چیست؟»
حضرت فرمودند سه چیز است:
«(اوّل) آنکه بنده خدا خود را مالک آنچه خداوند به او داده نداند چون بندگان خدا مِلکی ندارند مال را مال خدا می بینند و هر جا که او دستور فرموده صرف می کنند.
(دوّم) آن که بنده برای خود تدبیری نیندیشد (یعنی برای خدا و به امر خدا کار کند و همه چیز را به او واگذارد)
(سوم) آن که تنها سرگرم و مشغول کارهایی باشد که خداوند به آن امر فرموده و از آن باز
آدم باید خیلی شأن و مرتبه بالایی داشته باشد که رسول خدا پیش پایش از
جا بلند شود که هیچ، چند قدمی هم به استقبالش بیاید! این طور نیست؟
این که رسول خدا به مردم توصیه کند احترام کسی را به طور ویژه نگاه
دارند و پیش پایش از جا بلند شوند، افتخار بزرگی است؛ مگر نه؟!
این که پیامبر با مرگ کسی اندوهگین شود و با پای برهنه به تشییعش برود
و خودش برای او نماز بخواند و هر چند قدم، جایش را تغییر داده تا بتواند هر چهار
طرف تابوت او را بگیرد و خودش با دستان مبارکش ب
علی را ببین، فقط یکی است!
اولین مرد مسلمان که تربیت شده رسول خداست و پشت رسول خدا می ایستد و
در همان اولین دعوت رسمی، وصی و برادر و جانشینش لقب می گیرد.
لیلة المبیت شاهکار ایثار علی بود که در شأنش آیه نازل شد.
جنگ خندق، ضربه علی، فراتر از عبادت امت خوانده شد.
فتح خیبر، علی حماسه ای دیگر آفرید و ستوده شد.
در رکوع نمازش نیز احسان را فراموش نکرد و در شأنش کلام وحی نازل شد.
سه روز گرسنگی کشید و افطارش را به مسکین و یتیم و اسیر بخشید و خدا
در وصفش، به جا
قاب بشقاب میناکاری جعبه مشبک 36*36 سانتی متر از محصولات محبوب فروشگاه بازار مینا می باشد. بشقاب میناکاری جعبه مشبک با ظرافت خاصی طراحی و ساخته شده طرح مشبک پشت بشقاب به همراه رنگ های زیبای مینایی و لاجوردی حس و حال سنتی خاصی را برای بیننده تداعی می کند. بشقاب میناکاری با جعبه مشبک قابل نصب بر روی هر دیواری می باشد. تلفیق رنگ پس زمینه مشبک با رنگ دیوار می تواند رنگ های زیبایی را بوجود آورد. در یکی از رئوس بشقاب میناکاری قاب دار از پشت حلقه ایی بر
اگر لازمۀ بسیجی بودن، داشتن کارت عضویت نباشد، اگر بسیجی بودن را به داشتن یونیفورم نظامی محدود نکنیم، اگر منع قانونی در کار نباشد و اگر اقدامی خودخواهانه تلقی نشود؛ رئوفِ یک لاقبای این وبلاگ هم یه جورایی خودش را بسیجی می داند و افتخار دارد تا در صف بسیجی های مخلص، تک تک برادران عزیز سپاه را – با هر رتبه و درجه ای که باشند- فرماندۀ خود صدا بزند.
با این رخصت، فرصت را غنیمت می شمارم و با اجازۀ بسیجی های غیرتمند، از موضع یک عضو ساده، به سردار «جعف
اگر لازمۀ بسیجی بودن، داشتن کارت عضویت نباشد، اگر بسیجی بودن را به داشتن یونیفورم نظامی محدود نکنیم، اگر منع قانونی در کار نباشد و اگر اقدامی خودخواهانه تلقی نشود؛ رئوفِ یک لاقبای این وبلاگ هم یه جورایی خودش را بسیجی می داند و افتخار دارد تا در صف بسیجی های مخلص، تک تک برادران عزیز سپاه را – با هر رتبه و درجه ای که باشند- فرماندۀ خود صدا بزند.
با این رخصت، فرصت را غنیمت می شمارم و با اجازۀ بسیجی های غیرتمند، از موضع یک عضو ساده، به سردار «جعف
لزوم رعایت حقوق مالی زن در اسلام

وَ
إِنْ أَرَدْتُمُ اسْتِبْدالَ زَوْجٍ مَکانَ زَوْجٍ وَ آتَیتُمْ
إِحْداهُنَّ قِنْطاراً فَلا تَأْخُذُوا مِنْهُ شَیئاً أَ تَأْخُذُونَهُ
بُهْتاناً وَ إِثْماً مُبینا۲۰

و
اگر تصمیم گرفتید که همسر دیگری به جای همسر خود انتخاب کنید، و مال
فراوانی، (به‌عنوان مهر) به او پرداخته‌اید، چیزی از آن را پس نگیرید! آیا
برای بازپس گرفتن مهر آنان، به تهمت و گناه آشکار متوسل می‌شوید.. (نساء،
۲۰)

پیام ها

۱- ازدواج مج

در قرآن آیه ای وجود دارد که برای بشر گنج است  ولو اینکه همه ی آیات گنج هستند
گنجی به نام درک و حفظ امنیت
ولا تلقوا  بایدیکم الی التهلکه و احسنوا... سوره بقره195

انسان با پذیرش و توسعه ی  تمدن و انقلاب شهر نشینی پذیرای محدودیت و قوانینی شد که هم بدان محتاج وهم از آن فراری است.
و دینداری  یکی از گوشه های تکامل تمدن است که انسان را از زیست فردی به زندگی اجتماعی سوق  می دهد.
و همزمان پروسه ی تکامل  انسان نیز رونق می گیرد.
  ولی انسان نمی داند بسیار
شمه‌ای از فضائل امیر المومنین علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله

شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:

سلمه بن قیس گفت: پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: علی علیه السلام در آسمان هفتم مثل خورشید تابان ظهرگاهی می‌درخشد و در آسمان دنیا مثل ماه درخشنده شب است. خداوند از فضیلت به علی بهره‌ای عطا کرده است که اگر در میان ساکنان زمین پراکنده شود، همگی نصیب می‌بردند. همچنین از فهم به او بهره‌ای داده است که اگر میان مردما
یا علی ای که تو بر خلق جهان راهنمایی
یار پیغمبر و هم مخزن اسرار خدائی

چون توئی مظهر انوار خدا صاحب عصمت
در همه عمر نکردی تو به یک لحظه خطائی

کعبه تاریک بگردید ز بت های خسان
چون که زایشگه تو گشت به خود یافت ضیائی

کعبه زایشگه تو گشت که تا خلق بدانند
که توئی قبله‌ی دلها و تو هم قبله نمایی

سجده ای را که نمودی تو در آن خانه کعبه
مژده‌ای بود که از کعبه تو بت ها بزدائی

نه همین مولد تو داد به آن کعبه ضیائی
بلکه در عالم ایجاد بدادی تو سنائی

آن فداکاری
«الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ»
خبر ناگوار درگذشت خیّر،  نیک اندیش  و فداکار ، باعث تاسف و تاثر فراوان گردید.
شادروان "دکتر محمدرضا حافظی" از پیشگامان امر ماندگار مدرسه سازی در ایران

است که سالها در کسوت شریف خیّری به تعلیم و تربیت کشور خدمت کرد.
وی علاوه بر آنکه چهره ی ماندگار جمهوری اسلامی در امر نیکوکاری است،
مایه افتخار و مباهات نظام تعلیم و تربیت کشور بود و بدون تردید
شدت جنگ عراق بر علیه ایران شدت گرفت و رهبر کبیر انقلاب سید روح اله خمینی(ره) از جوانان درخواست نمود جبهه ها را پر کنند .غلامرضا حیدری متولد 1348 با جمعی از جوانان نراق که تازه وارد 16 سال شده بود همه آمال و آرزوها را رها کرده و به ندای هل من ناصر رهبر انقلاب لبیک گفت .
آنان لباس رزم بسیج را برای دفاع مقدس از آب و خاک و دین پوشیدند و نراق را به سمت سرحدات استان خوزستان ترک گفتند . حضور این جوانان در تاریخ حماسه آفرینی مردم این دیار ثبت شد و همچنان باع

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
بیماری‌های واگیردار حقایق جوامع را آشکار می‌کنند ⚛ @jomhuriyat
♈️بخشی از مشکل در این است که خطر را نمی‌توان دید: آلبر کامو در «طاعون» می‌نویسد «بلا مقیاسی انسانی ندارد، به همین دلیل مردم با خودشان می‌گویند این واقعی نیست، خواب آشفته‌ای است که پایان خواهد یافت.» بی‌شک، این امر توصیف خوبی از وضعیت کنونی است: برای بسیاری از مردم تصور این که چیزی نامرئی می‌تواند نقشه‌های آن‌ها را تغییر دهد، تحمل‌ناپذیر است. «طاعون» در سال ۱۹۴۷ منتشر شد و ا

شیخ بهاءالدین عاملی در یکی از کتاب‌ های خود مینویسد:

«روزی زنی نزد قاضی شکایت کرد که پانصد مثقال طلا از شوهرم طلب دارم و او به من نمیدهد.
قاضی شوهر را احضار کرد.
سپس از زن پرسید: آیا شاهدی داری؟

زن گفت: آری، آن دو مرد شاهدند.

قاضی از گواهان پرسید: گواهی دهید که این زن پانصد مثقال از شوهرش طلب دارد.

گواهان گفتند: سزاست این زن نقاب صورت خود را عقب بزند تا ما وی را درست بشناسیم که او همان زن است.

چون زن این سخن را شنید، بر خود لرزید!

شوهرش

برای تو که حاضر نیستی در گرمای داغ و طاقت فرسا چادرت را در ازای لذت خنک شدن
معامله کنی و کنار بگذاری.
برای تو می نویسم، برای تو که حاضر نیستی چادرت را با لذت ظاهریِ خوش تیپ شدن،
با لذت دیده شدن و با لذت پوشیدن لباس های تنگ و کوتاه و رنگارنگ عوض کنی.
برای تو می نویسم برای تو که دشواری های پوشیدن چادر را در مدرسه، دانشگاه، محل
کار، کوچه و خیابان تحمل می کنی اما آن را کنار نمی گذاری.
برای تو می نویسم، برای تو که چادرت را به شایستگی در تن خود حفظ می

این یادداشت را ۱۵ سال پیش در روزنامه شرق نوشتم. بعید می‌دانم اوضاع تفاوت چندانی کرده باشد:
بسیارند کودکان دوست‌داشتنی و لطیفی که حالشان از هر چه به مدرسه و درس و کتاب مربوط است به هم می‌خورد. با ضرب و زور کیف و کلاه نو هم نمی‌توان سرشان شیره مالید و مجبورشان کرد روپوش‌ها و مانتوهای بدرنگشان را تن کنند و صبح علی‌الطلوع در مینی‌بوس‌های زهوار در رفته بچپند و صلات ظهر هم با ظاهری بدبخت و باطنی بیچاره به خانه برگردند. 
نظام آموزشی در کشور ما
هفتمین شمس هدایت حضرت موسی(ع) سلامجان فدای مقدمت با عزت و با احترام
ای که هستی کشتی اسلام و دین را نا خدامژده ی میلاد تو شد نکهت باد صبا
باب حاجاتی و نامت ذکر الله الصمدمهر تو در سینه ی ما تا قیامت تا ابد
کاظمینت جلوه ی عرش خداوند کریمقبله گاه دل تو هستی از همان عهد قدیم
کعبه ی حاجات محرومان عالم نام توستراه حق را رفتن و گفتن ز حق پیغام توست
سیدی بال ملائک فرش راهت گشته استشیعه ی آل علی(ع) محو نگاهت گشته است
اشک شوق شیعیان شوید مسیرت را اگرسیدی،
محله درکه یکی از محله های ناحیه 2 منطقه 1 شهر تهران است . جمعیت این محله در سال 1389 برابر با 6355 نفر است که در قالب 1943 خانوار در این محله زندگی می کنند .
درکه یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین محلات ییلاقی شمیرانات است که شکلگیری آن به صورت خطی و در امتداد رودخانه درکه به سمت جنوب و در امتداد دره درکه بوده است. این روستا از شمال به رشته کوه توچال و از شرق به اراضی دانشگاه شهید بهشتی و اوین و از غرب به کوه توچال و سعادت آباد و از جنوب به اوین محدود می باشد .
همه
ی سرزمین های کهن جهان که هنوز هم زنده هستند و در این کره ی جغرافیایی
جایی دارند، داستان ها و افسانه هایی در دل تاریخ خود دارند که پر است از
رمز و راز های مختلفی که در پس داستان های خیالی پنهان شده اند. یکی از
کشورهایی که به افسانه هایش بسیار وفادار است و آن ها را مایه ی فخر و
مباهات خود می داند، چین است. افسانه های چینی پر از رمز و راز و اتفاقات
شنیدنی هستند که چنان تاثیرگذار بوده اند که حتی امروزه می توان در فرهنگ
رایج و روزانه ی چینی ها،

به پاس اولین بوسه ای که پدرم به رسم مهر در اولین ساعات تولد به گونه ام زد و من نفهمیدم! و به یاد سوزنده ترین بوسه ی آخری که من به رسم وداع به صورتش زدم و او نفهمید!  یادش را گرامی می دارم...
نثار روح همه ی پدرانی که دیگر بین ما نیستند فاتحه ای قرائت کنیم

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توس
انشا صفحه ۹۲ نگارش هشتم انشا تصویر نویسی هشتم صفحه 56 انشا تصویر نویسی همراه با عکس انشا صفحه 95 نگارش هشتم انشا صفحه ۸۱ نگارش هشتم انشا در مورد تصویر سازی هشتم انشا در مورد صفحه ی 95 نگارش هشتم انشای صفحه ی ۲۰ نگارش هشتم

تصویر شماره 1گله ی گوسفند ها با همراهی سگ گله که جلودار گله است در بیابان بی آب و علف با رهبری صاحبان خود که سوار بر اسب ها، یکی نوزاد کوچکش را به کول خود بسته است. دونفر دیگر او را در آغوش گرفته و مردی که با لباس بختیاری خود و اس
همشهری آنلاین / رضا نیکنام: معلم مدرسه تو بیشتر مأموریت های جهادی، حاجیه را با خود همراه می کرد. این بانوی مجاهد اواخر سال۱۳۵۹ داخل یکی از همین مأموریت های جهادی که بوسیله دهات نقده رفته بود، به شهادت رسید. «مرضیه میاردارلو» مادر شهیده را درون محله مخزن بخارایی ملاقات کردیم و پای مصاحبت هایش نشستیم. او در حالی که عکس فرزندش را مدال مان می دهد، با آرامش وصف ناشدنی از شهادت بکر بزرگش سخن می گوید. مادر شهیده می گوید: «دخترم در روز جشنواره قربان
شمه‌ای از فضائل امیر المومنین علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۷- حدثنا أبی رحمه الله، قال: حدثنا إبراهیم بن عمروس الهمدانی بهمدان، قال: حدثنا أبو علی الحسن بن إسماعیل القحطبی، قال: حدثنا سعید بن الحكم بن أبی مریم، عن أبیه، عن الاوزاعی، عن یحیى بن أبی كثیر، عن عبد الله بن مرة، عن سلمة بن قیس، قال: قال رسول الله صلى الله علیه وآله: علی فی السماء السابعة كالشمس بالنهار فی الارض، وفی السما
کلیاتی راجع لیلة المبیت 
واقعه لیله المبیت و نزول آیه 207 سوره مبارکه سوره بقره در فضیلت امیرمومنان علیه السلام
ویژه نامه شب «لیلة المبیت» 
دعای امیرالمؤمنین(ع) در لیلة المبیت
داستان آن شب تاریخى (لیلة المبیت) 
بحث تخصصی لیله المبیت
ماجرای مباهات خداوند به حضرت امیر(ع) در «لیله المبیت»
مرور تاریخی و تفسیری واقعۀ لیلة المبیت از منظر آیت الله جوادی آملی 
لیلة المبیت» در کلام رهبر انقلاب| امیرالمؤمنین(ع) زمانی ایثار کرد که...
امام علی(ع) طلایه د
گردش ایام، ورق‌خوردن برگ‌های تقویم و رسیدن به روزهای نینوایی اولین ماه از سال قمری، بیرق‌های عزا و مادرانی که طفل شیرخوار در آغوش فشرده و ناله بر گلو دارند، بار دیگر شوری به دل‌ها انداخته و نوای محتشم را بر زبان جاری ساخته:
باز این چه شورش است که در خلق عالم است باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
شاید بتوان گفت محرم فرصتی است برای همگان؛ همه از نیکان و بدان؛ آنان که فرصت محرم را گوشزد می‌کنند و آنان که آن‌را دستمایه‌ای برای منحرف‌کردن
تقویم شیعه
یکم ربیع الاول
۱- دفن بدن مطهر پیامبر صلی الله علیه و آله
در نیمه شب اول ربیع الاول بدن مطهر خاتم الانبیاء و المرسلین صلی الله علیه و آله را امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام دفن فرمودند. مصیبت و فاجعه رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله از یک طرف و بی‌احترامی به آن حضرت و توجه نداشتن مردم به غسل و کفن و دفن حضرت از طرف دیگر، داغ‌هایی بود که بر دل مبارک امیر المومنین علیه السلام سنگینی می کرد. چنانکه با یاد تلخ آن روزها فرموده‌ا
عمارت عالی قاپو اصفهان
ایستادن در میدان نقش جهان اصفهان برای هر ایرانی مایه فخر و مباهات است.یک میدان پر از تاریخ که گوشه گوشه‌اش آراسته به هنر ایرانی است و عشقی وصف ناپذیر تمام آن را در بر گرفته است.فرقی نمی‌کند در این میدان وسیع با چشم انداز زیبا و تماما ایرانی عازم کدام ضلع این میدان شوید.به هر کجا که قدم بگذارید درایت، علم، ذوق و هنر ایرانی را با تک تک سلول هایتان حس خواهید کرد.این بار اما از میان تمام زیبایی‌های تاریخی میدان نقش جهان یک
"بسم الله الرحمن الرحیم"
حجاب در وصیت‌نامه شهدا
این شما هستید که باید در سنگر حجاب علیه تمامی مظاهر زشتی و فحشا بشورید و به تمامی زنان جهان درس آزادگی را که از حضرت فاطمه (س) آموخته‌اید یاد بدهید.
به گزارش ایسنا،‌ دوران دفاع‌مقدس به عنوان برگ زرینی از تاریخ کشورمان همواره مایه مباهات بوده و خواهد بود و آیندگان نیز افتخار خواهند کرد که در گذشته کسانی از همین کشور در سخت‌ترین شرایط و در شرایطی که انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده بود،در مق
فیلم «اینشتین و ادینگتون (Einstein And Eddington)» درباره چگونگی شکل‌گیری نظریه نسبیت‌عام است ولی به نظر من، آموزه‌هایی که برای ما دارد چیزی فراتر از تاریخچه‌ی نسبیت‌عام است.
اینشتین را همه می‌شناسیم اما شاید ادینگتون تنها برای عده‌ی کمی آشنا باشد. ادینگتون، نخستین کسی بود که نظریه نسبیت عام اینشتین را درک کرده و آن را به صورت تجربی اثبات کرد. شاید پُربیراه نباشد اگر بگوییم اینشتین شهرتش را مدیون ادینگتون است. ادینگتون بود که ثابت کرد نظریه نسب
باسمه تعالی

تحلیل پدیده‌ی
استعمار و استثمار نوین، ابتدا نیازمند یک بررسی تاریخی می‌باشد.
تاریخ، به طور خلاصه نشان می‌دهد که در گذشته
یک استعمارگر (به عنوان مثال یک کشور اروپایی) اولاً به هدف مدّنظر خود (به عنوان
مثال یک کشور آفریقایی) تهاجم نظامی می‌کرد؛ ثانیاً
علاوه بر کشور مورد تخاصم (کشور آفریقایی)، تلفات انسانی و هزینه‌های
کلان به کشور متخاصم (کشور اروپایی) وارد می‌شد. اصلی‌ترین
نتیجه‌ی این لشکرکشی، سیطره بر منابع آن کشور
بود.
فرمان الهى ، بر خلقتى مبارک

روزى رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم در «ابطح» نشسته بودند ، جبرئیل امین نازل شد و عرض کرد: خداوند بزرگ ، بر تو سلام فرستاده و مى‏ فرماید: چهل شبانه روز از خدیجه کناره‏ گیرى کن و به عبادت و تهجد مشغول باش. پیغمبر اکرم بر طبق دستور خداوند حکیم، چهل روز به خانه‏ ى خدیجه نرفت و در آن مدت، شب ها به نماز و عبادت مى ‏پرداخت و روزها روزه ‏دار بودند.

رسول اکرم (ص) توسط عمار براى خدیجه (س) پیغام فرستاد که اى بانوى عزی
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
السلام علیک ایها الشهداء و الصدیقین
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت
 1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش- دریافت کد

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای:
باید یاد حقیقت و خاطره‌ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت.1368/06/29
 حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای:
می‌خواهند یاد شهدا احیا نشود، نگذارید... 1397/12/06
 7.69 مگابایت
دریافت فایل فلش  -دریافت کد فایل فلش
❌ اصطلاحِ "فرار مغزها" چند سالی است که واردِ ادبیاتِ شفاهیِ مردم شده است. بسیاری از مردم می‌گویند ایرانی‌ها فرهیخته‌ترین شهروندان ایالات متحده هستند و ایران یکی از نخبه گریز ترین کشورها است!
✅ اما واقعیت آن است که خروج دانشجو از کشور نسبت به چهل سال قبل نه تنها رشدی نداشته بلکه کاهش چشمگیری هم داشته است. در سال 1356 تعداد کل دانشجویان ایرانی، 270 هزار نفر بود که از این تعداد چیزی حدود 38 درصد در خارج از کشور خارج از کشور بودند.
➕ اما در حال حاضر
قشقایی یکی از ایل‌های بزرگ و کهن ایران است که در شجاعت، سرزندگی و سرسختی همتا ندارد. زندگی عشایر قشقایی با کوچ و زندگی در طبیعت پیوند خورده و همه ساله بین نواحی گرمسیر و سردسیر زاگرس جابجا می‌شوند. ایل قشقایی و جامعه عشایر آن جامعه‌ای سختکوش و مولد است و با کم‌ترین چشم‌داشت و امکانات، بیشترین بازدهی و تولیدات را دارد. در این مطلب از مجله گردشگری سفرزون قصد داریم تا شما را بیشتر با این قوم زحمتکش و دوست‌داشتنی آشنا کنیم. پس ما را تا انته
5 راه برای نشان دادن عشق خود به دیگران (و خودتان)"عشق همه چیز نیست. این تنها چیز است. " ~ استیون هیز
همه چیز در زندگی اشتباه می شود. پریشانی و سردرگمی می تواند ریشه دار شود ، که گاه منجر به انتقاد شدید از خود ، افسردگی یا اضطراب می شود.
ما احساس می کنیم که عشق شفا می یابد ، و چنین می کند.
من یک بار برای نگهداری از نوزادان متروکه به یتیم خانه رفتم و هر کودک نوپایی که من را محکم به من چسبیده بود ، بازدید کردم. هنوز هم می توانم احساس کنم که بازوهای کوچک آن
ولادت حضرت فاطمه (س)

«ولادت امّ ابیها»
فرمان الهى ، بر خلقتى مبارک
روزى رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم در «ابطح» نشسته بودند ، جبرئیل امین نازل شد و عرض کرد: خداوند بزرگ ، بر تو سلام فرستاده و مى‏ فرماید: چهل شبانه روز از خدیجه کناره‏ گیرى کن و به عبادت و تهجد مشغول باش. پیغمبر اکرم بر طبق دستور خداوند حکیم، چهل روز به خانه‏ ى خدیجه نرفت و در آن مدت، شب ها به نماز و عبادت مى ‏پرداخت و روزها روزه ‏دار بودند.
رسول اکرم (ص) توسط عمار براى
با یاد و نام خداوند و به امید بر آورده شدن حاجات و سلامتی و به راه راست هدایت شدن تمام انسان ها ؛
هر روز یک صفحه  
صفحه پانصد و شصت و هفت سوره الحاقَّه ( 34 – 9 )
سورةُ الحاقَّهبِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏
وَ جاءَ فِرْعَوْنُ وَ مَنْ قَبْلَهُ وَ الْمُؤْتَفِکاتُ بِالْخاطِئَةِ (9)
فَعَصَوْا رَسُولَ رَبِّهِمْ فَأَخَذَهُمْ أَخْذَةً رابِیَةً (10)
إِنَّا لَمَّا طَغَى الْماءُ حَمَلْناکُمْ فِی الْجارِیَةِ (11)
لِنَجْعَلَها لَکُمْ تَذْکِرَةً و
قسمت سوم : حاشیه های سفر

اولین چیزی که پس از روئیت ضریح سیدالشهدا و درک معنوی آن به زبانم جاری شد،تحسین استاد فرشچیان بود،که الحق و الانصاف با طراحی این شاهکار ،جلوه و زیبایی حرم امام حسین (ع)را دوچندان کرده بود و آنجا بود که بار دیگر به هنر و ذوقِ ایرانی مباهات نمودم و برخود بالیدم .

بالاترین نیاز زائر امام حسین (ع) فهم و درک و شعور و در یک کلام بصیرت است،که اگر نباشد تمام دستاورد زیارت را تباه ، بلکه موجب خسران خواهد بود .
عده ای که خود را زا
قسمت سوم : حاشیه های سفر

اولین چیزی که پس از روئیت ضریح سیدالشهدا و درک معنوی آن به زبانم جاری شد،تحسین استاد فرشچیان بود،که الحق و الانصاف با طراحی این شاهکار ،جلوه و زیبایی حرم امام حسین (ع)را دوچندان کرده بود و آنجا بود که بار دیگر به هنر و ذوقِ ایرانی مباهات نمودم و برخود بالیدم .

بالاترین نیاز زائر امام حسین (ع) فهم و درک و شعور و در یک کلام بصیرت است،که اگر نباشد تمام دستاورد زیارت را تباه ، بلکه موجب خسران خواهد بود .
عده ای که خود را زا
دانلود تحقیق قالی تبریز قالی تبریز دو پوده است و ( مانند کلیه نواحی ترک زبان ) با گره ی ترکی بافته می شود این قالیها منحصرا در شهر تبریز و حومه ی آن تهیه می گردد قسمت عمده ی پشمی که در صنعت قالی بافی تبریز مورد استفاده واقع می شود از منطقه ی ماکو ، که کوهپایه ی باریکی است ، تهیه می گردد ماکو در شمال غربی ایران بین ترکیه و جمهوری نخجوان ، که جزو اتحاد جماهیر شوروی است

دسته بندی
هنر و گرافیک

فرمت فایل
doc

حجم فایل
6297 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
40

تحوّل درحقوق ارث زن از اموال غیر منقول شوهر
چکیده ‌
    مجلس شورای اسلامی، در بهمن ماه 1387(ه.ش)مواد 946 و 948 قانون مدنی ایران را اصلاح کرد. با این اصلاح و سهیم کردن زوجه در قیمت زمین، تحولی چشم‌گیر در حقوق ارث زوجه از اموال شوهر به وجود آمد. این تحول، بیش از هر چیز مدیون اظهار نظر صریح یکی از فقهای معاصر است که زمینه مناسب را برای ارائه طرح از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی  فراهم ساخت.در. قانون مدنی، مصوب سال 1307( هـ . ش) به پیروی از نظر مشهور فقها
چرائی افزایش جرائم حیوان آزاری
س:
بافرهنگی یابی فرهنگی؟
یک کلیپ حاکی از ضرب وشتم بیرحمانه سگی
بخت برگشته توسط انسان نماها درجایی همین نزدیکیها ودران سودریدن شکم قوچ باردار وبیرون
راندن محتویات شکمی(جنین) وسربریدن خرس وبافخر عکس وفیلم گرفتن ازان ودر جایی دیگر
ازپای درامدن پلنگ وگرگ باگلوله شبانان نااگاه ویابه جان هم انداختن سگهابرای ماست
مالی کردن عقده هاو...
به نظرشما مرز بافرهنگی وبی فرهنگی چه تعریفی دارد؟ایا
بالیدن به عمق فرهنگ چند هز
«محمد بن مسلم می گوید از امام باقر علیه السلام شیندم که فرمود: هرکس خدا را پرستش کند و خود را در عبادت به رنج وادارد و امامی که خدا برایش تعیین کرده است نداشته است، عملش نامقبول و خودش گمراه و سرگردان است و خداوند اعمال او را دشمن می دارد... واگر به این حال بیمرد مردنش مردن اسلام نیست، مردن کفر و نفاق است. ای محمد بن مسلم بدان که پیشوایان ظلم و پیروانشان از دین خدا بیرونند، خود گمراه شدند و دیگران را نیز گمراه ساختند، اعمالی که انجام می دهند مان
جعبه لوح تقدیر
تولید و فروش مستقیم انواع جعبه لوح تقدیر – جعبه تقدیرنامه – جعبه تندیس در سایز و رنگهای مختلف.جعبه های تولید شده شامل:۱- جعبه لوح تقدیر مخمل ۲- جعبه لوح تقدیر مخمل جیر ۳- جعبه لوح تقدیر چوبی ۴- جعبه لوح تقدیر طرح چوب ۵- جعبه لوح تقدیر چرمی می باشد. گروه تولیدی هاول آماده همکاری با کلیه سازمانها ، ادارات ، شرکتهای خصوصی ، آموزش و پرورش ، دفاتر تبلیغات ، خدمات حکاکی و برش لیزر و …

کاربرد لوح تقدیر و تقدیرنامه
لوح تقدیر هدیه
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- تعدود زوجات-خداوندمنان هر صفت مثبتی که انسانها داده است- زروی حساب وکتاب است قبلا ضربالمثلی بود برای  که بچه بیاورید –و-نترسید- هرکه دندان دهد نان دهد- درتمام احدیث ودعا ها زنان یک مرد بصورت جمع اورده است خوب برای سیاست میفرمودندمنظور دختران هم است- حتی حضرت رسول اکرم صلواته الله علیه واله والسلم کهمن به کثرت شمادرقیامت مباهات میکنم- حتی به فرزندانی که سقط شدندکهان نزمان انها بصورت یک انسان کامل درم

تحریم: وابستگی یا همبستگی؟
ابتدا مرور چند گزاره:
تحریم‌ها بر ساختارهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به انواع و اشکال مختلف اثر می‌گذارد. 
تحریم‌ها برای دو دسته هدف کاربرد دارند، یکی با هدف تغییر رفتار و اطاعت کشور خاطی است و دیگری با هدف کیفر دادن و تنبیه کردن مردم کشور خاطی.
تحریم‌ها می‌خواهند با افزایش فشار اقتصادی بر مردم باعث نارضایتی و در نتیجه عامل ناآرامی، اعتراض، متضرر شدن حکومت و افزایش فاصله میان مردم و حکومت شوند.
هدف ا
پشم گرما است و داخل مقایسه با مواد مصنوعی، افشره مایع را علاوه آوری نمی کند. کیسه خواب دیوار خوابیدن دروازه شرایط تکبر و یا رطوبت به سمت صلابت از کارایی و گرمای کیسه خواب شما کم می کند. مدخل بهره جویی از زیپ ها رزین باشید: یکی از موارد رایج ناامیدی دخل دل آشوب از کیسه خواب، زیپ های دو نیک است. توجه داشته باشید کیسه های هجوع الیاف حتی زمانی که شرجی هستند طبیعت عایق دارند. این اکتساب به طرف زندگانی مفید کناره بسیار کمک می کند و اگر شعاع باب زمانی
در بخش ایران این موزه، بیش از سیزده هزار شی ایران باستان و مهم تر از همه، آنچه دنیا به عنوان منشور حقوق بشر آن را پذیرفته است به چشم می خورد. این گنجینه منشور کوروش است.
پانصد سال قبل از میلاد مسیح، کوروش هخامنشی، شاه جهان زمان خود ملت های گوناگون را از اسارت بابلیان آزاد کرد. او بدون هیچ جنگ و خونریزی وارد بابل شد و پس از ورود باشکوهی که به آنجا داشت 40 هزار نفر از بند آزاد شده و به سرزمین خود بازگشتند. او فرمانی صادر کرد که از شرح ورودش و عدم بدر
در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت کیسه خواب آمریکایی (123kif.shop) - www.123kif.shop - .
برای شروع دوخت کیسه خواب کودک ابتدا هر کدام از پارچهها را از جسارت جفت کنید واحد دو لخت پارچه دولا با طول حدود ۱۴۰ سانتیمتر داشته باشید، جاه هر کدام هم خوابه باید حدود ۹۰ سانتیمتر باشد. الگوی نوک را که سر تصویر بالا می بینید دردانه پایگاه دلپسند پرینت دلگیر یا بکشید سپس روی پارچه دولا نهاد داده و ببرید. 1- کیسه خوابهای سنتی یا تابستانه: این نوع مخصوص کمپینگ دروازه هوای صمی
تعریف شغل
شغل از نظر لغوی، به معنای به کار واداشتن کسی و آن چه مایه مشغولیت می باشد، است. از طریق اشتغال، فردْ فعالانه در جریان تولید و خدمات مشارکت می کند و پاداشی نقدی یا جنسی دریافت می دارد. کار و شغل، فعالیتی بدنی یا فکری در راه تولید و خدمت است. بنابراین، در تعریف شغل می توان گفت: شغل، یعنی کاری که فرد، مشغول به انجام آن است و به وسیله آن، هم انجام وظیفه می کند و هم امرار معاش می نماید.
همه در کارند
با اندکی توجه به کل نظام هستی، در می یابیم ک

از کودکی برایم سوال بود که چرا در ایام محرم عده ای عادت دارند گوشه ای بایستند و عزاداران را نگاه کنند؟ اگر عزاداری خوب است که پس خود باید به جمع آن ها بپیوندند و اگر بد که دیگر تماشا ندارد.
امروز اما به نیکی دریافته ام که همیشه تعداد تماشاچی ها بیشتر از میدان دارهاست؛ چونان که در سال شصت و یک هجری نیز بسیار بودند کسانی که دلشان با حضرت عشق بود و شمشیر های شان در نیام. در عرصه ورزش نیز همیشه تماشاچی ها بیشتر از ورزشکاران هستند. تشویق کننده ها ب
در انجام هر پژوهشی پیرامون داستان مدرن، حتی در شخصی‌ترین
و سطحی‌ترین آنها، دشوار می‌توان نپذیرفت که هنر مدرن به نحوی نسبت به هنر کلاسیک پیشرفت
کرده است. با عنایت به مَلات‌های ابتدایی و ابزارهای ساده آن زمان، می‌توان گفت که
فیلدینگ خوب عمل کرده و جین آستین حتی بهتر، اما فرصت‌های آنها را با ما مقایسه
کنید! شاهکارهای آنها همواره حس عجیبی از سادگی دارند. اگر بخواهیم سیر پیشروی
ادبی را با نمونه‌ای دیگر از پیشرفت‌هایمان مقایسه کنیم، شاید ف
خطبه البیان امیر المومنین علیه السلام در خصوص اخرالزمان از صفحه 75 تا 86
راوی گوید: پس آن گاه حضرت خدای را سپاس گفت و یادی از پیامبر خدا نمود و فرمود: من شما را خبر دهنده ام به آنچه که در بعد من می گذرد و به آنچه که در آخر الزمان به وقوع می پیوند تا خروج صاحب الزمان، که به پا دارنده امر ما و از ذریه فرزندم حسین است. آنان گفتند: آن واقعه در چه هنگام است، ای امیر مومنان؟ حضرت فرمود: زمانی که مرگ در فقها شایع شود و امت محمد صلی الله علیه و آله نمازها را
نام ،لقب و کنیه امام :
نام مبارک ایشان علی و کنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان “رضا” به معنای “خشنودی” می‌باشد. امام محمدتقی علیه‌السلام امام نهم و فرزند ایشان سبب نامیده شدن آن حضرت به این لقب را اینگونه نقل می‌فرمایند :” خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده اند و همینطور ( به خاطر خلق و خوی نیکوی امام ) هم دوستان و نزدیکان و هم دشمنان از

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها